Skorzystaj ze wsparcia Wolontariusza Osoby Niepełnosprawnej

2018-06-04

Jesteś osobą niewidomą lub niepełnosprawną ruchowo, masz minimum 18 lat i mieszkasz w Gdyni? Chcesz prowadzić samodzielne i aktywne życie i spędzić czas w ciekawy sposób? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś/aś twierdząco, zapraszamy Cię do skorzystania z indywidualnego, bezpłatnego wsparcia Wolontariusza Osoby Niepełnosprawnej.

W okresie od lipca do grudnia 2018 r. będziesz regularnie spotykać się z wolontariuszem, który wesprze Cię przy realizacji zaproponowanych przez Ciebie aktywności takich jak:
- wspólny rozwój zainteresowań,
- poznanie Trójmiasta, wizyta w ciekawych miejscach takich jak muzea, teatry, kina,
- dotrzymanie towarzystwa np. podczas wspólnego spaceru lub w domu,
- sprostanie codziennym obowiązkom takim jak sprawy urzędowe, wizyta u lekarza, zrobienie drobnych zakupów, porządkowanie dokumentów,
- dotarcie na spotkania ze znajomymi, do pracy, szkoły, na kurs, wolontariat,
-inne czynności niezbędne w codziennym funkcjonowaniu wynikające z Twoich indywidualnych potrzeb.

Spotkania będą odbywać się średnio raz w tygodniu w dogodnym dla Was terminie.

Ze wsparcia wolontariusza mogą skorzystać pełnoletnie osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi lub/i niewidome/słabowidzące posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarowym lub znacznym oraz zameldowanie w Gdyni. 


Jeśli zainteresowała Cię nasza propozycja, zapoznaj się ze szczegółowym Regulaminem wykonywania świadczeń wolontariackich dostępnym na naszej stronie internetowej www.cwm.org.pl i zgłoś się do nas telefonicznie (0 58) 620 24 80 lub mailowo wolontariuszON@cwm.org.pl  Czekamy na Twoje zgłoszenie ! Wówczas umówimy się na indywidualne spotkanie.
Projekt finansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Gminy Miasta Gdyni

Pliki do pobrania

won_regulamin_182_262.docx


Działanie powiązane

Wolontariusz Osoby Niepełnosprawnej