Działania Lokalne

Wolontariusz Osoby z Niepełnosprawnością

W okresie VI 2019 r. -  XI 2020 40 ochotników wsparło 35 osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz niewidome i słabowidzące w prowadzeniu samodzielnego i aktywnego życia.  
Celem działań było zwiększenie aktywności i samodzielności niepełnosprawnych mieszkańców Gdyni. Wolontariusze i osoby z niepełnosprawnościami tworzyli pary w których regularnie się spotykali. Wspólnie planowali i organizowały swój czas w zależności od chęci, potrzeb i pomysłów. Dla większości osób spotkania miały wymiar towarzyski. Służyły poznaniu nowych osób i spędzenia czasu w ciekawy sposób. Uczestniczyli w lokalnych wydarzeniach kulturalnych , sportowych , regularnych aktywnościach jak zajęcia taneczne, basen  czy rehabilitacja . Dla niektórych była to pomoc bez której nie mogliby podjąć się wykonania codziennych czynności jak zrobienie zakupów lub dojazd w określone miejsce.

W ramach projektu przeprowadziliśmy 34 szkolenia i 4 spotkania integracyjne dla wszystkich zaangażowanych osób, a pary spędziły ze sobą 1370 godzin. Część osób stworzyła grupę, której członkowie zrealizowali 3 działania na rzecz mieszkańców Gdyni.

To był wspaniały i owocny dla wszystkich czas, pełen nowych doświadczeń i znajomości!

Projekt dofinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.Działanie zakończone

czas trwania

2019-01-15 do 2020-11-30

miejsce

Gdynia, Polska