Działania Lokalne

„REHakcja – Niepełnosprawni w działaniu” 2016

„REHakcja – Niepełnosprawni w działaniu” to projekt realizowany od czerwca do września 2016 r., którego celem było zwiększenie udział osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i obywatelskim. Uczestnikami działania było 20 pełnoletnich osób niepełnosprawnych ruchowo i niewidomych/słabowidzących z Gdyni, którzy byli wspierani przez grupę 17 wolontariuszy.

W ramach projektu uczestnicy nawiązywali indywidualne, partnerskie relacje z wolontariuszami. Wspólnie spędzali  czas, poznawali się i razem rozwijali swoje zainteresowania. Forma spotkań była zależna od ich pomysłów i zainteresowań. Wychodzili do kawiarni, kina, na spacer, koncert, grali w gry planszowe lub spotykali się w domu. Spotykali się także w większych grupach podczas spotkań integracyjnych. Osoby niepełnosprawne zaangażowały się również w działania o charakterze wolontariaty na rzecz mieszkańców Gdyni. 3 osoby wspierały swoją pracą Centrum Współpracy Młodzieży, Fundację Zmian Społecznych "Kreatywni" i jedną z fili Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni.


 

Projekt powstał z inicjatywy Gminy Gdynia i jest przez nią współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Działanie zakończone

czas trwania

2016-06-01 do 2016-12-31

miejsce

Gdynia, Polska