Działania Lokalne

"REHakcja - Niepełnosprawni w działaniu"

„REHakcja – Niepełnosprawni w działaniu” to projekt, którego celem było zwiększenie udział osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i obywatelskim. Uczestnikami działania było 15 pełnoletnich osób niepełnosprawnych ruchowo i niewidomych/słabowidzących z Gdyni.

W okresie od marca do grudnia 2017 uczestnicy nawiązywali indywidualne, partnerskie relacje z wolontariuszami z Gdyni. W ramach projektu uczestnicy i wolontariusze poznawali się, wspólnie spędzali  czas i razem rozwijali swoje zainteresowania. Forma spotkań była zależna od ich pomysłów i zainteresowań. Były to wyjście do kawiarni, kina, na spacer lub spotkanie w domu. Uczestnicy poznawali również inne osoby zaangażowane w projekt  poprzez udział w grupowych spotkaniach integracyjnych. Osoby niepełnosprawne były również zachęcane do angażowania się w działania o charakterze wolontaryjnym na rzecz mieszkańców Gdyni.

 
Projekt powstał z inicjatywy Gminy Gdynia i jest przez nią współfinansowany ze środków budżetu miasta GdyniaDziałanie zakończone

czas trwania

2017-01-01 do 2017-12-31

miejsce

Gdynia, Polska