Wolontariat Międzynarodowy

Hiszpania - 12 miesięcy - Europejski Korpus Solidarności

Jeśli interesuje Cię praca z mediami społecznościowymi, lubisz dynamiczną pracę w międzynarodowym zespole, chcesz poznać ciekawych ludzi i przeżyć niezapomnianą przygodę prześlij do nas swoje zgłoszenie i weź udział 12 miesięcznym projekcie Wolontariatu Europejskiego EKS w Hiszpanii!

Uczestnicy

Centrum Współpracy Młodzieży w Gdyni oraz organizacja Asociación Ser Joven z Hiszpanii poszukuje wolontariusza zagranicznego do pracy przy organizacji międzynarodowych projektów edukacyjnych. Jeżeli jesteś gotowy, żeby wyjechać w pierwszej połowie 2021 r. na 12 miesięcy do Santander i włączyć się w pracę hiszpańskiej organizacji, zapoznaj się ze szczegółami poniżej i prześlij nam swoją aplikację.
 
 Wolontariusz:
 • wiek 18- 30 lat;
 • osoba otwarta i komunikatywna, i elastyczna- gotowa zarówno do pracy w biurze jak i w terenie;
 • kreatywność, pozytywne nastawienie oraz chęć do współpracy i uczenia się nowych umiejętności;
 • mile widziana znajomość mediów społecznościowych oraz umiejętność fotografowania lub/i rysowania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat życia wolontariuszy EVS w Santander wejdź na ten blog, który tworzą :) 

Tematyka

Wolontariusz będzie wspierał działania realizowane przez organizację goszczącą. Do jego obowiązków będzie należało m.in. pomoc przy organizacji międzynarodowych projektów i przygotowanie dokumentacji z działań oraz pracy w "terenie" przy organizacji szkoleń i rożnych międzynarodowych eventów. Ponadto, wolontariusz będzie prowadził warsztaty na temat kultury polskiej oraz zajęcia manualne/plastyczne.
W ramach tych i innych działań wolontariusz EVS w Hiszpanii będzie promować kulturę swojego kraju, zdobędzie konkretne umiejętności, potrzebne do wykonywania powierzonych zadań oraz realizowania swoich własnych pomysłów.
 
Przykładowe zadania wolontariusza:
 • dokumentowanie działalności organizacji (robienie zdjęć, filmów i ich   edycja)
 • projektowanie materiałów promocyjnych i kampanii informacyjnych
 • szeroko pojęta promocja działań Asociación Ser Joven.
 • Pomoc przy koordynacji wydarzeń i projektów międzynarodowych związanych z wolontariatem
 • Aktualizowanie strony internetowej i profilu Facebook Ser Joven
 • Publikowanie i promocja aktualnych ofert wolontariatu za pośrednictwem strony internetowej, poczty elektronicznej, bloga, mediów społecznościowych
 • Pomoc przy pracy nad szkoleniami on-line.
 • Pomoc przy koordynacji lokalnych wolontariuszy
 • wsparcie przy organizacji wydarzeń oraz warsztatów, lokalnych i międzynarodowych( kontakt z partnerami i uczestnikami, logistyka, etc.)
 • Prowadzenie warsztatów i animacji kulturowych
 • Projektowanie i organizacja kampanii promujących program Erasmus+
 
Wolontariusz będzie pracował od poniedziałku do piątku w dwóch wariantach godzinowych 9.00 - 14.00 lub 16:00- 20:00.  Podczas wydarzeń wyjazdowych ilość pracy ulec zwiększeniu. Te działania będą bardziej intensywne oraz będą wymagać większego zaangażowania wolontariusza. 

Koszty


Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu, kieszonkowe oraz koszty transportu międzynarodowego  pokrywają organizatorzy.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w projekcie prześlij CV i list motywacyjny w języku angielskim  na adres aleksandra.sadowska@cwm.org.pl.

W liście motywacyjnym zawrzyj odpowiedzi na pytania: dlaczego interesuje Cię ten projekt, jakie są Twoje zainteresowania i w jaki sposób chciałabyś/chciałabyś je rozwijać, jakie są Twoje doświadczenia międzynarodowe, jak chciałabyś/chciałabyś wykorzystać po powrocie wiedzę i umiejętności nabyte podczas pobytu za granicą, opisz swoje cechy charakteru (te pozytywne i negatywne :) ) oraz dotychczasowe doświadczenia pozaszkolne – praca, wolontariat, współpraca z organizacjami itp.

Uwaga

Projekt finansowany jest w ramach Programu UE Europejski Korpus Solidarności 
do pobrania

Brak

czas trwania

2021-04-01 do 2022-03-31

miejsce

Sandander, Hiszpania

organizacja goszcząca

Asociación Ser Joven

osoba odpowiedzialna

Aleksandra Sadowska

do pobrania

Brak