Międzynarodowe Spotkania Młodzieży

Międzynarodowa Wymiana Młodzieży 'Desserts on', Czechy

Wyjedź do Czech i weź udział w międzynarodowej wymianie młodzieży w ramach Programu ERASMUS + YOUTH. Jest to Program finansowany z UE.


Wymiany młodzieżowe polegają na tym, że młodzi ludzie z różnych krajów przez krótki okres pracują wspólnie nad  projektem o danej tematyce. Zajęcia podczas wymian obejmują warsztaty, ćwiczenia, debaty, gry fabularne, zajęcia sportowe i wiele, wiele innych. Większość z tych zajęć organizowana jest samodzielnie przez uczestników przy wsparciu liderów młodzieżowych.
Jest to świetna okazja, żeby poznać osoby w Twoim wieku z różnych krajów europejskich, poćwiczyć w praktyce języki obce, zobaczyć inny kraj, dowiedzieć się więcej o innych kulturach oraz wypróbować swoje umiejętności w nowej sytuacji. A to wszystko w świetnej atmosferze, ze wspaniałymi ludźmi z 4 krajów! :)

Uczestnicy

Masz między 15, a 19 lat? Interesuje Cię tematyka tej wymiany, chciał(a)byś wybrać się w podróż do innego kraju europejskiego i poznać tam swoich rówieśników - dowiedzieć się z pierwszej ręki o ich kulturze, zwyczajach, o tym jak spędzają czas wolny? A może lubisz spędzać czas poza domem, lubisz sporty, szczególnie w świetnym towarzystwie? Jeśli tak, to jest projekt dla Ciebie!

Tematyka

Podczas wymiany będą odbywać się w formie aktywnej warsztaty pt. jak podarować „deser swojej duszy”, uczestnicy porozmawiają o potrzebie regularnej higieny psychicznej i czym ona jest? Będą wymieniać się pomysłami na skuteczne rozładowanie codziennego stresu oraz wskazówkamii, które warto wdrożyć w codzienność. 
Dodatkowo podczas wymiany uczestnicy przygotują prezentacje swoich krajów.

Koszty

Wymiana jest współfinansowana ze środków Programu Erasmus+. Uczestnicy opłacają jedynie niewielką część kosztów projektu w kwocie 600zł. 
Uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, przejazd do Czech (samolot + transport na miejscu), ubezpieczenia, koszty programu. 

Zgłoszenia

Jeżeli jesteś zainteresowana/y udziałem w projekcie, zgłoś się poprzez wypełnienie ankiety do 30 czerwca 2024r.
do pobrania

Brak

czas trwania

2024-08-18 do 2024-08-24

miejsce

Vykmanov, Czechy

organizacja goszcząca

RADKA

osoba odpowiedzialna

Karolina Praska-Wenderlich

do pobrania

Brak