Międzynarodowe Spotkania Młodzieży

Międzynarodowa Wymiana Młodzieży 'Connecting European Youth Through Sport', Portugalia

Wyjedź do Portugalii i weź udział w międzynarodowej wymianie młodzieży w ramach Programu ERASMUS + YOUTH. Jest to Program finansowany z UE.


Wymiany młodzieżowe polegają na tym, że młodzi ludzie z różnych krajów przez krótki okres pracują wspólnie nad  projektem o danej tematyce. Zajęcia podczas wymian obejmują warsztaty, ćwiczenia, debaty, gry fabularne, zajęcia sportowe i wiele, wiele innych. Większość z tych zajęć organizowana jest samodzielnie przez uczestników przy wsparciu liderów młodzieżowych.
Jest to świetna okazja, żeby poznać osoby w Twoim wieku z różnych krajów europejskich, poćwiczyć w praktyce języki obce, zobaczyć inny kraj, dowiedzieć się więcej o innych kulturach oraz wypróbować swoje umiejętności w nowej sytuacji. A to wszystko w świetnej atmosferze, ze wspaniałymi ludźmi z 10 krajów! :)

Uczestnicy

Masz między 18, a 30 lat? Interesuje Cię tematyka tej wymiany, chciał(a)byś wybrać się w podróż do innego kraju europejskiego i poznać tam swoich rówieśników - dowiedzieć się z pierwszej ręki o ich kulturze, zwyczajach, o tym jak spędzają czas wolny? A może lubisz spędzać czas poza domem, lubisz sporty, szczególnie w świetnym towarzystwie? Jeśli tak, to jest projekt dla Ciebie!

Tematyka

Podczas wymiany w Portugalii będziecie spędzali mnóstwo czasu na zewnątrz uprawiając sporty outdoorowe, np. surfing, joga, fitness, tradycyjne gry (ale też ;) ) taniec. Nie martw się, jeżeli nie miała/eś okazji wypróbować jeszcze którejś z tych form aktywności. Z pewnością będzie więcej takich osób, a zajęcia będą dostosowane do możliwości uczestników.

Dodatkowo podczas wymiany odbywać się będą prezentacje na temat swoich krajów oraz dyskusje / debaty na temat roli sportu w życiu człowieka, bazując na wiedzy i doświadczeniu Twoim oraz uczestników wymiany.

Tutaj znajduje się więcej informacji o projekcie.

Koszty

Wymiana jest współfinansowana ze środków Programu Erasmus+. Uczestnicy opłacają jedynie niewielką część kosztów projektu w kwocie 600zł. 

Uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie (w namiotach), wyżywienie, przejazd do Portugalii (samolot + transport na miejscu), ubezpieczenia, koszty programu. 

Zgłoszenia

Jeżeli jesteś zainteresowana/y udziałem w projekcie, zgłoś się poprzez wypełnienie ankiety do 30 czerwca 2024r.

czas trwania

2024-09-01 do 2024-09-10

miejsce

Arrouquelas, Portugalia

organizacja goszcząca

H2O - Arrouquelas Youth Association

osoba odpowiedzialna

Karolina Kańtoch