Poszukujemy mentora/mentorki wolontariuszy zagranicznych!

Działanie zakończone

czas trwania

2018-03-05 do 2018-05-01

miejsce

Gdynia, Polska

Jeśli jesteś osobą ciekawą świata, nie boisz się wyzwań i masz ochotę na międzynarodową przygodę - zostań mentorem/mentorką wolontariuszy zagranicznych w Gdyni!

Twoją rolą będzie wsparcie  wolontariusza/wolontariuszki zza granicy, pracującego/pracującej w jednej z trójmiejskich organizacji przez 12 miesięcy. Zajmiesz się więc wspieraniem wolontariusza/wolontariuszki w stawianiu pierwszych, samodzielnych kroków w nowej rzeczywistości, pomoc w nawiązywaniu znajomości, a także  w rozwiązywaniu problemów, na które może natrafić wolontariusz(ka).

Wymagania: 
- wiek minimum 20 lat,
- dobra znajomość języka angielskiego, mile widziane inne języki,
- możliwość poświęcenia ok. 2h tygodniowo przez okres roku,       

-otwartość, komunikatywność, ciekawość świata, zaangażowanie, motywacja,
- doświadczenie w działaniu w organizacji pozarządowej (szczególnie młodzieżowej) lub nieformalnej grupie młodzieżowej (koła zainteresowań, kluby młodzieżowe itp.) będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy:
- działania w międzynarodowej grupie,
- możliwość rozwoju umiejętności miękkich i międzykulturowych oraz
doskonalenia językowego,
- podnoszenie umiejętności na szkoleniach krajowych i zagranicznych.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana  wolontariatem na tym stanowisku, prześlij nam CV i list motywacyjny
na adres agnieszka.olzacka@cwm.org.plProsimy o dołączenie poniższej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przechowywanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do prowadzenia procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dn. 29.08.97 r., Dz.U. Nr 133 poz. 883)".

Projekt wolontariatu europejskiego finansowany jest ze środków programu Erasmus +.
O programie

Umożliwiamy wyjazdy za granicę w charakterze wolontariusza oraz przyjmujemy zagranicznych wolontariuszy do pracy w organizacjach w Gdyni.

Pomagamy osobom w wieku 18-30 lat z woj. pomorskiego wyjechać za granicę w charakterze wolontariusza na okres od 2 tygodni do 12 miesięcy. Gościmy wolontariuszy z zagranicy w biurze CWM oraz w 4 innych instytucjach w Gdyni.

Osoby zainteresowane wyjazdem na EVS zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbywają się co 3 miesiące.