Wolontariat Włochy - 9 miesięcy - dzieci i młodzież

czas trwania

2019-09-01 do 2020-05-31

miejsce

Mantova, Włochy

organizacja goszcząca

Alce nero soc. Coop. ONPLUS

osoba odpowiedzialna

Kasia Markowska


Jesteś typem zaangażowanego społecznika i lubisz pracę z dziećmi? Na myśl o nowych miejscach, ludziach, kulturze chcesz pakować plecak? Zostań wolontariuszem we Włoszech! 

Uczestnicy

Centrum Współpracy Młodzieży w Gdyni oraz Alce Nero z Mantovy poszukuje 2 wolontariuszy do pracy z dziećmi i młodzieżą. 

Jeżeli jesteś gotowy, żeby w  2019 wyjechać na 9 miesięcy i włączyć się w pracę włoskiej świetlicy dla dzieci i młodzieży, zapoznaj się ze szczegółami poniżej i prześlij nam swoją aplikację. 

Wolontariusz: -wiek 18 – 30 lat; -osoba otwarta, komunikatywna i cierpliwa, która lubi pracować z dziećmi; -osoba kreatywna, z szerokim wachlarzem zainteresowań; -z uwagi na charakter projektu – mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi i/lub znajomość języka włoskiego (nie jest to warunek konieczny); -nie wymagamy żadnych specjalnych umiejętności – wolontariusz do projektu wnosi swoje własne talenty oraz energię! 

Tematyka

Miejsce, w którym będzie pracował wolontariusz, skupia się na pracy z dziećmi i młodzieżą, również tej zagrożonej wykluczeniem społecznym i pochodzącej z rodzin dysfunkcyjnych. Głównie są to dzieci emigrantów pochodzących z Afryki i Azji. Wolontariusz będzie pracował w świetlicy Centro Diurno, które znajduje się w okolicach Mantovy, gdzie wolontariusze będą mieszkali. Działania wolontariusza będą miały na celu organizację i animację czasu wolnego dzieci i młodzieży, tworzenie atrakcyjnej oferty rozwijających i angażujących zajęć.


 Szczegółowe informacje na temat organizacji goszczącej znajdują się w bazie organizacji akredytowanych --> http://europa.eu/youth/volunteering/organisation/944380652_pl.

Koszty

Wolontariat zagraniczny bezpłatny :) 

Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu, kieszonkowe oraz koszty transportu międzynarodowego  pokrywają organizatorzy.

Zgłoszenia

Wygląda na to, że szukamy właśnie Ciebie! Prześlij nam swoje CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny w jęz. angielskim na adres katarzyna.markowska@cwm.org.plW liście motywacyjnym zawrzyj odpowiedzi na pytania: dlaczego interesuje Cię ten projekt, jakie są Twoje zainteresowania i w jaki sposób chciałabyś/chciałabyś je rozwijać, jakie są Twoje doświadczenia międzynarodowe, jak chciałabyś/chciałabyś wykorzystać po powrocie wiedzę i umiejętności nabyte podczas pobytu za granicą, opisz swoje cechy charakteru (te pozytywne i negatywne :) ) oraz dotychczasowe doświadczenia pozaszkolne – praca, wolontariat, współpraca z organizacjami itp.


                Wyjazd na 9 miesięcy. Ostateczny termin wyjazdu jest do ustalenia.

Uwaga

Projekt finansowany jest w ramach Programu UE Erasmus+ Wolontariat Europejski EVS.
O programie

Umożliwiamy wyjazdy za granicę w charakterze wolontariusza oraz przyjmujemy zagranicznych wolontariuszy do pracy w organizacjach w Gdyni.

Pomagamy osobom w wieku 18-30 lat z woj. pomorskiego wyjechać za granicę w charakterze wolontariusza na okres od 2 tygodni do 12 miesięcy. Gościmy wolontariuszy z zagranicy w biurze CWM oraz w 4 innych instytucjach w Gdyni.

Osoby zainteresowane wyjazdem na EVS zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbywają się co 3 miesiące.