Włochy - 9 miesięcy - świetlica dla dziecy i młodzieży

czas trwania

2017-07-09 do 2018-04-30

miejsce

Mantova, Włochy

organizacja goszcząca

Alce nero soc. Coop. ONPLUS

osoba odpowiedzialna

Kasia Markowska

Pliki do pobrania

Brak

Jesteś typem zaangażowanego społecznika i lubisz pracę z dziećmi? Na myśl o nowych miejscach, ludziach, kulturze chcesz pakować plecak? Zostań wolontariuszem we Włoszech! 

Uczestnicy

Centrum Współpracy Młodzieży w Gdyni oraz Alce Nero z Mantovy poszukuje wolontariusza do pracy z dziećmi i młodzieżą. Jeżeli jesteś gotowy, żeby w marcu wyjechać na 9 miesięcy i włączyć się w pracę włoskiej świetlicy dla dzieci i młodzieży, zapoznaj się ze szczegółami poniżej i prześlij nam swoją aplikację. Wolontariusz: -wiek 18 – 30 lat; -osoba otwarta, komunikatywna i cierpliwa, która lubi pracować z dziećmi; -osoba kreatywna, z szerokim wachlarzem zainteresowań; -z uwagi na charakter projektu – mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi i/lub znajomość języka włoskiego (nie jest to warunek konieczny); -nie wymagamy żadnych specjalnych umiejętności – wolontariusz do projektu wnosi swoje własne talenty oraz energię! 

Tematyka

Miejsce, w którym będzie pracował wolontariusz, skupia się na pracy z dziećmi i młodzieżą, również tej zagrożonej wykluczeniem społecznym i pochodzącej z rodzin dysfunkcyjnych. Głównie są to dzieci emigrantów pochodzących z Afryki i Azji. Wolontariusz będzie pracował w świetlicy Centro Diurno, które znajduje się w okolicach Mantovy, gdzie wolontariusze będą mieszkali. Działania wolontariusza będą miały na celu organizację i animację czasu wolnego dzieci i młodzieży, tworzenie atrakcyjnej oferty rozwijających i angażujących zajęć.


 Szczegółowe informacje na temat organizacji goszczącej znajdują się w bazie organizacji akredytowanych --> http://europa.eu/youth/volunteering/organisation/944380652_pl.

Zgłoszenia

Wygląda na to, że szukamy właśnie Ciebie! Prześlij nam swoje CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny w jęz. angielskim na adres katarzyna.markowska@cwm.org.pl
                                 Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 15 lipca 2017 r.

Uwaga

Projekt odbywa się w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS) Programu Erasmus+.
O programie

Umożliwiamy wyjazdy za granicę w charakterze wolontariusza oraz przyjmujemy zagranicznych wolontariuszy do pracy w organizacjach w Gdyni.

Pomagamy osobom w wieku 18-30 lat z woj. pomorskiego wyjechać za granicę w charakterze wolontariusza na okres od 2 tygodni do 12 miesięcy. Gościmy wolontariuszy z zagranicy w biurze CWM oraz w 4 innych instytucjach w Gdyni.

Osoby zainteresowane wyjazdem na EVS zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbywają się co 3 miesiące.