Ukraina (Drohobych) - 4 miesiące - centrum dla uchodźców

czas trwania

2017-07-01 do 2018-09-30

miejsce

Drohobycz, Ukraina

organizacja goszcząca

Charitable Foundation CARITAS of Sambir-Drochobych Diocese of Ukrainian Greek-Catholic Church

osoba odpowiedzialna

Marta Otrębska

Pliki do pobrania

Brak

Zapraszamy na projekt Wolontariatu Europejskiego w Drohobychu na Ukrainie!  

Uczestnicy

Jeśli interesuje Cię ten projekt, jesteś w wieku 18-30 lat, lubisz pracę z dziećmi lub osobami starszymi i jesteś osobą kreatywną, to jest projekt dla Ciebie!!! Nie wymagamy żadnych specjalnych umiejętności ani doświadczenia! Obie płcie są mile widziane

Tematyka

Organizacja goszcząca oferuje wolontariuszom zaangażowanie się w szereg różnorodnych inicjatyw, które realizuje w Drohobyczu i okolicach. W ramach tego projektu wolontariusz z Polski będzie wspierał funkcjonowanie lokalnego centrum dla uchodźców. Przykładowe zadania to wsparcie doraźnych potrzeb związanych z uchodźcami z Krymu i Donbasu, odbieranie i przekazywanie pomocy humanitarnej, pomoc w załatwianiu formalności czy organizacja czasu wolnego dzieciom i młodzieży. 

Koszty

Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu, kieszonkowe (w wysokości 55 euro/mies.) oraz koszty transportu międzynarodowego (max 180EUR) pokrywają organizatorzy. Projekt finansowany jest przez Program Komisji Europejskiej „Erasmus+”.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w projekcie prześlij CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny w jęz. polskim! Dokumenty możesz dostarczyć osobiście, przesłać faxem (58 660 64 45) lub emailem (evs@cwm.org.pl).


Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 30 czerwca 2017 r.

Uwaga

Projekt odbywa się w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS) Programu Erasmus+.

Informacje dotyczące organizacji goszczącej znajdują się w bazie organizacji akredytowanych:
http://europa.eu/youth/vp/organisation/58001616874_en
O programie

Umożliwiamy wyjazdy za granicę w charakterze wolontariusza oraz przyjmujemy zagranicznych wolontariuszy do pracy w organizacjach w Gdyni.

Pomagamy osobom w wieku 18-30 lat z woj. pomorskiego wyjechać za granicę w charakterze wolontariusza na okres od 2 tygodni do 12 miesięcy. Gościmy wolontariuszy z zagranicy w biurze CWM oraz w 4 innych instytucjach w Gdyni.

Osoby zainteresowane wyjazdem na EVS zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbywają się co 3 miesiące.