Włochy (Arona)- 12 miesięcy- dzieci i młodzież

czas trwania

2019-01-01 do 2019-12-31

miejsce

Arona, Włochy

organizacja goszcząca

Vedogiovane

osoba odpowiedzialna

Agnieszka Olzacka


Jeśli lubisz pracę z młodzieżą, chcesz poznać ciekawych ludzi, przeżyć niezapomnianą przygodę i pomóc, prześlij do nas swoje zgłoszenie i weź udział w rocznym projekcie Wolontariatu Europejskiego w północnych Włoszech, nad malowniczym jeziorem Maggiore.

Uczestnicy

Centrum Współpracy Młodzieży w Gdyni oraz organizacja Vedogiovane z Włoch poszukuje 2 wolontariuszy do pracy z dziećmi i młodzieżą. Jeżeli jesteś gotowy/a, żeby wyjechać na rok do urokliwej Arony nad jeziorem Lago Maggiore i włączyć się w pracę włoskiej organizacji, zapoznaj się ze szczegółami poniżej i prześlij nam swoją aplikację.

 

Wolontariusz:

-wiek 18 – 30 lat;

-osoba otwarta, kreatywna i komunikatywna, która lubi pracować z dziećmi i młodzieżą

-szacunek do innych kultur i gotowość do pracy w międzykulturowym środowisku;


 


Tematyka

Wolontariusze będą wspierać działania realizowane przez centrum rodzinne „Wood” w Aronie. Zadania wolontariuszy będą dotyczyć następujących obszarów

- animowanie popołudniowych zajęć dla dzieci;

- zajęcia pozaszkolne, pomoc w odrabianiu z dziećmi prac domowych;

- przygotowanie i prowadzenie warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży z Arony i okolic (we współpracy z włoskimi artystami).

 

Szczegółowe informacje na temat projektu i organizacji goszczącej znajdują się w załączniku.


Projekt jest finansowany przez Program Komisji Europejskiej „Erasmus+”.

Koszty

Organizatorzy zapewniają:
- wyżywienie i zakwaterowanie;
- kieszonkowe w wysokości 120 EUR / mies;
- pokrycie części kosztów podróży do Arony i z powrotem (max 275 EUR)

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w projekcie prześlij CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny w języku angielskim. Dokumenty możesz przesłać emailem na adres: agnieszka.olzacka@cwm.org.pl

W liście motywacyjnym zawrzyj odpowiedzi na pytania: dlaczego interesuje Cię ten projekt, jakie są Twoje zainteresowania i w jaki sposób chciałbyś/chciałabyś je rozwijać, jakie są Twoje doświadczenia międzynarodowe, jak chciałbyś/chciałabyś wykorzystać po powrocie wiedzę i umiejętności nabyte podczas pobytu za granicą, opisz swoje cechy charakteru (te pozytywne i negatywne :) ) oraz dotychczasowe doświadczenia pozaszkolne – praca, wolontariat, współpraca z organizacjami itp.

 

Projekt odbywa się w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS) Programu Erasmus+.

 


Ostateczny termin wyjazdu zostanie ustalony indywidualnie.
O programie

Umożliwiamy wyjazdy za granicę w charakterze wolontariusza oraz przyjmujemy zagranicznych wolontariuszy do pracy w organizacjach w Gdyni.

Pomagamy osobom w wieku 18-30 lat z woj. pomorskiego wyjechać za granicę w charakterze wolontariusza na okres od 2 tygodni do 12 miesięcy. Gościmy wolontariuszy z zagranicy w biurze CWM oraz w 4 innych instytucjach w Gdyni.

Osoby zainteresowane wyjazdem na EVS zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbywają się co 3 miesiące.