Hiszpania,Santander- 12 miesięcy, projekty międzynarodowe i promocja

czas trwania

2019-01-01 do 2019-12-31

miejsce

Sandander, Hiszpania

organizacja goszcząca

Asociación Ser Joven

osoba odpowiedzialna

Kasia Markowska

Pliki do pobrania

Brak

Jeśli interesuje Cię praca z mediami społecznościowymi, lubisz dynamiczną pracę w międzynarodowym zespole, chcesz poznać ciekawych ludzi i przeżyć niezapomnianą przygodę prześlij do nas swoje zgłoszenie i weź udział 12 miesięcznym projekcie Wolontariatu Europejskiego w Hiszpanii!

Uczestnicy

Centrum Współpracy Młodzieży w Gdyni oraz organizacja Asociación Ser Joven z Hiszpanii poszukuje wolontariusza do pracy przy organizacji międzynarodowych projektów edukacyjnych. Jeżeli jesteś gotowy, żeby wyjechać w pierwszej połowie 2019 r. na 12 miesięcy do Santander i włączyć się w pracę hiszpańskiej organizacji, zapoznaj się ze szczegółami poniżej i prześlij nam swoją aplikację.

 

 Wolontariusz:

- wiek 18- 30 lat;

- osoba otwarta i komunikatywna, i elastyczna- gotowa zarówno do pracy w biurze jak i w terenie;

- kreatywność, pozytywne nastawienie oraz chęć do współpracy i uczenia się nowych umiejętności;

- mile widziana znajomość mediów społecznościowych oraz umiejętność fotografowania lub/i rysowania.


Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat życia wolontariuszy w Santander wejdź na ten blog, który tworzą :) Tematyka

Wolontariusz będzie wspierał działania realizowane przez organizację goszczącą. Do jego obowiązków będzie należało m.in. pomoc przy organizacji międzynarodowych projektów i przygotowanie dokumentacji z działań oraz pracy w "terenie" przy organizacji szkoleń i rożnych międzynarodowych eventów. Ponadto, wolontariusz będzie prowadził warsztaty na temat kultury polskiej oraz zajęcia manualne/plastyczne.

W ramach tych i innych działań wolontariusz w Hiszpanii będzie promować kulturę swojego kraju, zdobędzie konkretne umiejętności, potrzebne do wykonywania powierzonych zadań oraz realizowania swoich własnych pomysłów.

 

Przykładowe zadania wolontariusza:

·  dokumentowanie działalności organizacji (robienie zdjęć, filmów i ich   edycja)

·  projektowanie materiałów promocyjnych i kampanii informacyjnych

·  szeroko pojęta promocja działań Asociación Ser Joven.

·  Pomoc przy koordynacji wydarzeń i projektów międzynarodowych związanych z wolontariatem

·  Aktualizowanie strony internetowej i profilu Facebook Ser Joven

·  Publikowanie i promocja aktualnych ofert wolontariatu za pośrednictwem strony internetowej, poczty elektronicznej, bloga, mediów społecznościowych

·   Pomoc przy pracy nad szkoleniami on-line.

·  Pomoc przy koordynacji lokalnych wolontariuszy

· wsparcie przy organizacji wydarzeń oraz warsztatów, lokalnych i międzynarodowych( kontakt z partnerami i uczestnikami, logistyka, etc.)

·   wsparcie w tłumaczeniu podczas wydarzeń międzynarodowych np. podczas Międzynarodowego Work Campu dot. Archeologii (1-15.07.2019), seminariów i szkoleń dla aktualnych i byłych wolontariuszy oraz w trakcie wydarzeń promujących program Erasmus +.

·  Prowadzenie warsztatów i animacji kulturowych

·  Projektowanie i organizacja kampanii promujących program Erasmus+

 

 

Wolontariusz będzie pracował od poniedziałku do piątku w dwóch wariantach godzinowych 9.00 -14.00 lub 16:00- 20:00.  Podczas wydarzeń wyjazdowych ilość pracy ulec zwiększeniu. Te działania będą bardziej intensywne oraz będą wymagać większego zaangażowania wolontariusza. 


Koszty

Projekt jest finansowany przez Program Komisji Europejskiej „Erasmus+”. Organizatorzy zapewniają

- wyżywienie i zakwaterowanie;

- kieszonkowe w wysokości 105 EUR/mies;

- pokrycie części kosztów podróży do Santander i z powrotem (max 360 EUR)


Zgłoszenia

Aby wziąć udział w projekcie prześlij CV i list motywacyjny w języku angielskim  na adres katarzynamarkowska@cwm.org.pl.


W liście motywacyjnym zawrzyj odpowiedzi na pytania: dlaczego interesuje Cię ten projekt, jakie są Twoje zainteresowania i w jaki sposób chciałabyś/chciałabyś je rozwijać, jakie są Twoje doświadczenia międzynarodowe, jak chciałabyś/chciałabyś wykorzystać po powrocie wiedzę i umiejętności nabyte podczas pobytu za granicą, opisz swoje cechy charakteru (te pozytywne i negatywne :) ) oraz dotychczasowe doświadczenia pozaszkolne – praca, wolontariat, współpraca z organizacjami itp.

 

Projekt odbywa się w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS) Programu Erasmus+.

O programie

Umożliwiamy wyjazdy za granicę w charakterze wolontariusza oraz przyjmujemy zagranicznych wolontariuszy do pracy w organizacjach w Gdyni.

Pomagamy osobom w wieku 18-30 lat z woj. pomorskiego wyjechać za granicę w charakterze wolontariusza na okres od 2 tygodni do 12 miesięcy. Gościmy wolontariuszy z zagranicy w biurze CWM oraz w 4 innych instytucjach w Gdyni.

Osoby zainteresowane wyjazdem na EVS zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbywają się co 3 miesiące.