Europejski Korpus Solidarności- Grecja - 8 miesięcy - Centrum kreatywnej pracy z dziećmi

czas trwania

2021-03-01 do 2021-10-31

miejsce

Xylokastro, Grecja

organizacja goszcząca

Orfeas Organization

osoba odpowiedzialna

Aleksandra Sadowska


Jesteś osobą kreatywną, masz głowę pełną pomysłów i lubisz dzieci? Chcesz zdobyć doświadczenie i równocześnie zrobić coś pożytecznego? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś/aś twierdząco, prześlij swoje zgłoszenie i wyjedź na 8 miesięcy do Grecji w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności! Projekt rozpocznie się w marcu 2021.

Uczestnicy

Jeśli lubisz dzieci, jesteś osobą kreatywną w wieku 18-30 lat - to jest to projekt dla Ciebie! Nie wymagamy żadnych specjalnych umiejętności ani doświadczenia, za to poszukujemy osób zmotywowanych i otwartych.  

Tematyka

Wolontariusz będzie przez 8 miesięcy pracować w Centrum Kreatywnej Pracy z Dziećmi w Xylokastro w Grecji. Do codziennych zadań Wolontariusza będzie należała pomoc w realizacji warsztatów i zajęć artystycznych (m.in. muzycznych, plastycznych, teatralnych) dla dzieci w wieku 5-12 lat, organizacja czasu wolnego i pilnowanie podopiecznych Centrum oraz pomoc nauczycielom w przygotowaniu materiałów i pomieszczeń do zajęć. Wolontariusz będzie mieć również przestrzeń do wdrażania w życie własnych pomysłów w zakresie działań organizacji.

 

Dodatkowe informacje nt. projektu znajdują się na stronie:

http://www.orfeas.org/index.php?option=com_content&view=article&id=37&Itemid=57

Koszty

Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu, kieszonkowe (w wys. 150 EUR/miesiąc) oraz koszty transportu międzynarodowego (max 275 EUR) pokrywają organizatorzy. Projekt finansowany jest przez Program Komisji Europejskiej „Erasmus+”.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w projekcie prześlij CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny w języku angielskim możesz przesłać e-mailem (evs@cwm.org.pl).

W liście motywacyjnym zawrzyj odpowiedzi na pytania: dlaczego interesuje Cię ten projekt, jakie są Twoje zainteresowania i w jaki sposób chciałabyś/chciałabyś je rozwijać, jakie są Twoje doświadczenia międzynarodowe, jak chciałabyś/chciałabyś wykorzystać po powrocie wiedzę i umiejętności nabyte podczas pobytu za granicą, opisz swoje cechy charakteru (te pozytywne i negatywne :) ) oraz dotychczasowe doświadczenia pozaszkolne – praca, wolontariat, współpraca z organizacjami itp.

Projekt odbywa się w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności (EKS) Programu "Erasmus+".
O programie

Umożliwiamy wyjazdy za granicę w charakterze wolontariusza oraz przyjmujemy zagranicznych wolontariuszy do pracy w organizacjach w Gdyni w ramach programu UE Europejski Korpus Solidarności.

Pomagamy osobom w wieku 18-30 lat z woj. pomorskiego wyjechać za granicę w charakterze wolontariusza na okres od 2 tygodni do 12 miesięcy. Gościmy wolontariuszy z zagranicy w biurze CWM oraz w 10 innych instytucjach w Gdyni.

Osoby zainteresowane wyjazdem na Wolontariatem zapraszamy do kontaktu mailowego: evs@cwm.org.pl.