Grecja (Peloponez) - 6 miesięcy - przedszkole

czas trwania

2018-09-01 do 2019-03-31

miejsce

Xylokastro, Grecja

organizacja goszcząca

Orfeas Organization

osoba odpowiedzialna

Agnieszka Olzacka

Pliki do pobrania

Brak

Jeśli lubisz pracę z dziećmi, chcesz poznać ciekawych ludzi, przeżyć niezapomnianą przygodę i pomóc, prześlij do nas swoje zgłoszenie i weź udział w półrocznym projekcie Wolontariatu Europejskiego w Grecji!

Uczestnicy

Jeśli lubisz dzieci, jesteś osobą kreatywną i otwartą i masz od 18 do 30 lat - to jest to projekt dla Ciebie! Nie wymagamy żadnych specjalnych umiejętności ani doświadczenia, za to poszukujemy osób zmotywowanych i chętnych do nauki.

Wyjazd na 6 miesięcy. 

Tematyka

Do codziennych zadań wolontariuszy będzie należała m.in. opieka nad dziećmi, pomoc w realizacji ich codziennych czynności oraz wspólna zabawa i dbałość o czystość pomieszczeń przedszkola. Wolontariusz będzie pomagać w prowadzeniu warsztatów artystycznych, zajęć plastycznych, będzie brać udział w wycieczkach, a także zajmie się animacją czasu wolnego swoich podopiecznych. Istotną częścią projektu będzie zaangażowanie Wolontariusza przy organizacji imprez okolicznościowych odbywających się w przedszkolu. Wolontariusz będzie mieć również okazję do realizacji własnych pomysłów w zakresie pracy z dziećmi.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.orfeas.org/

Koszty

Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu, kieszonkowe (w wys. 100 EUR/miesiąc) oraz koszty transportu międzynarodowego (max 275 EUR) pokrywają organizatorzy. Projekt finansowany jest przez Program Komisji Europejskiej „Erasmus+”.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w projekcie prześlij CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny w języku angielskim na adres e-mail agnieszka.olzacka@cwm.org.pl.

W liście motywacyjnym zawrzyj odpowiedzi na pytania: dlaczego interesuje Cię ten projekt, jakie są Twoje zainteresowania i w jaki sposób chciałabyś/chciałabyś je rozwijać, jakie są Twoje doświadczenia międzynarodowe, jak chciałabyś/chciałabyś wykorzystać po powrocie wiedzę i umiejętności nabyte podczas pobytu za granicą, opisz swoje cechy charakteru (te pozytywne i negatywne :) ) oraz dotychczasowe doświadczenia pozaszkolne – praca, wolontariat, współpraca z organizacjami itp.


Uwaga

Projekt Wolontariatu Europejskiego finansowany jest ze środków Programu UE Erasmus+.
O programie

Umożliwiamy wyjazdy za granicę w charakterze wolontariusza oraz przyjmujemy zagranicznych wolontariuszy do pracy w organizacjach w Gdyni.

Pomagamy osobom w wieku 18-30 lat z woj. pomorskiego wyjechać za granicę w charakterze wolontariusza na okres od 2 tygodni do 12 miesięcy. Gościmy wolontariuszy z zagranicy w biurze CWM oraz w 4 innych instytucjach w Gdyni.

Osoby zainteresowane wyjazdem na EVS zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbywają się co 3 miesiące.