Ukraina (Drohobych) - 4 miesiące - centrum wolontariatu

czas trwania

2017-07-01 do 2018-09-30

miejsce

Drohobycz, Ukraina

organizacja goszcząca

Charitable Foundation CARITAS of Sambir-Drochobych Diocese of Ukrainian Greek-Catholic Church

osoba odpowiedzialna

Marta Otrębska

Pliki do pobrania

Brak

Zapraszamy na projekt Wolontariatu Europejskiego w Drohobychu na Ukrainie!  

 

Uczestnicy

Jeśli interesuje Cię ten projekt, jesteś w wieku 18-30 lat, lubisz pracę z młodzieżą i jesteś osobą kreatywną, to jest projekt dla Ciebie!!! Nie wymagamy żadnych specjalnych umiejętności ani doświadczenia! Obie płcie są mile widziane.

Tematyka

Organizacja goszcząca oferuje wolontariuszom zaangażowanie się w szereg różnorodnych inicjatyw, które realizuje w Drohobychu i okolicach. W ramach tego projektu wolontariusz z Polski będzie wspierał funkcjonowanie lokalnego centrum wolontariatu. Działania centrum służą wspieraniu akcji 150 zaangażowanych lokalnych wolontariuszy (organizacja zajęć, eventów, szkoleń, wycieczek, klubów fotograficznych, filmowych, kulinarnych dla młodzieży). Wolontariusz będzie promował swoją kulturę oraz prowadził zajęcia zajęcia z języka polskiego dla zainteresowanej młodzieży. 

Koszty

Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu, kieszonkowe (w wysokości 55 euro/mies.) oraz koszty transportu międzynarodowego (max 180EUR) pokrywają organizatorzy. Projekt finansowany jest przez Program Komisji Europejskiej „Erasmus+”.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w projekcie prześlij CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny w jęz. polskim! Dokumenty możesz dostarczyć osobiście, przesłać faxem (58 660 64 45) lub emailem (evs@cwm.org.pl).


Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 30 czerwca 2017 r.

Uwaga

Projekt odbywa się w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS) Programu Erasmus+.

Informacje dotyczące organizacji goszczącej znajdują się w bazie organizacji akredytowanych:
http://europa.eu/youth/vp/organisation/58001616874_en
O programie

Umożliwiamy wyjazdy za granicę w charakterze wolontariusza oraz przyjmujemy zagranicznych wolontariuszy do pracy w organizacjach w Gdyni.

Pomagamy osobom w wieku 18-30 lat z woj. pomorskiego wyjechać za granicę w charakterze wolontariusza na okres od 2 tygodni do 12 miesięcy. Gościmy wolontariuszy z zagranicy w biurze CWM oraz w 4 innych instytucjach w Gdyni.

Osoby zainteresowane wyjazdem na EVS zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbywają się co 3 miesiące.