Wolontariat Lokalny

Wolontariusz Osoby z Niepełnosprawnością

„Wolontariusz Osoby z Niepełnosprawnością” to projekt w ramach którego wolontariusze będą pomagać osobom z niepełnosprawnościami w prowadzeniu samodzielnego i aktywnego życia.

Uczestnicy będą mogli skorzystać ze wsparcia wolontariuszy zarówno w zakresie codziennych czynności takich jak zrobienie zakupów, wyjście do lekarza czy załatwienie spraw urzędowych jak również przy podejmowaniu dodatkowych aktywności służących ich samorozwojowi. Może to być wspólne wyjście na koncert, poznanie ciekawych miejsc w Trójmieście albo pójście na spacer czy rozmowa. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb uczestników.

Wszystkie osoby zaangażowane w projekt będą miały możliwość bliższego poznania się podczas grupowych spotkań integracyjnych.Dodatkowo, wolontariusze wezmą udział w serii szkoleń i spotkań przygotowujących ich do pracy z osobami niepełnosprawnymi. Dla wszystkich zaangażowanych będzie to możliwość do nawiązania nowych, ciekawych znajomości z osobami o różnym stopniu sprawności fizycznej. 
      

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz zajrzeć jeszcze tutaj 


Projekt  dofinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.
Działanie zakończone

czas trwania

2019-01-15 do 2020-11-30

miejsce

Gdynia, Polska