Dzień Młodzieży

Działanie zakończone

czas trwania

2005-02-18 do 2005-02-18

miejsce

Gdynia, Polska

Szkoła jezuitów zadrżała w posadach!
W samo południe rozpoczął się Dzień Młodzieży.

Pokaz capoeiry – brazylijskiej sztuki walki to była dopiero rozgrzewka. Po chwili scenę opanowały tancerki. Alga i Zespół Tańca Współczesnego z Karsina wprawił widzów w bardzo dobry nastrój, ale już po chwili krew w żyłach zmroził pojedynek wikingów z Truso. Okazało się, że wojownicy są bardzo sympatyczni i wzięli udział w spektaklu z międzynarodową obsadą – przedstawiali się goście z Czech, Francji, Hiszpanii, Łotwy, Niemiec, Portugalii, Ukrainy.
Po chwili przyszedł czas na breakdance i pokaz jazdy na wózkach inwalidzkich.

W spokojnym zakątku odbyła się prezentacja dogotrapii, miłośnicy podróży odbyli wędrówkę przez cztery kontynenty, odwiedzili m.in. miejsca znane z filmu „Władca pierścienia”.

Dla zainteresowanych wymianami międzynarodowych zostały przygotowane prezentacje programu „Młodzież” i Eurodesku.

I to jeszcze nie wszystko!
Można było rzeźbić w glinie, przyjrzeć się produkcji papieru czerpanego, sprzętowi straży pożarnej, nauczyć flamenco.O programie

Podstawowym celem programu jest kształtowanie aktywnych, młodych obywateli, którzy czują się współodpowiedzialni za kształt demokracji i nie oczekują, że wszelkie ich sprawy załatwi państwo, ale sami organizują się wokół swoich potrzeb, przekonań, pragnień. Ponadto celem programu jest pokazanie młodzieży z Pomorza możliwości do ich pozaszkolnej aktywności, zachęcanie do działania oraz pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu własnych zainteresowań i zdolności. Program adresowany jest do grup młodzieżowych i aktywnych młodych ludzi z województwa pomorskiego.