Sopot dla wszystkich!

czas trwania

2020-02-01 do 2020-12-31

miejsce

Sopot, Polska

organizacja goszcząca

Centrum Współpracy Młodzieży, Gdynia

osoba odpowiedzialna

Agnieszka Olzacka

Pliki do pobrania

Brak

OgłoszeniaNa pewno nieraz zdarzyło Ci się poruszać po mieście z ciężkim bagażem i wiesz, że może stanowić to nie lada wyzwanie. Z takim samym problemem zmagają się codziennie osoby z niepełnosprawnością, a także rodzice z wózkami, osoby starsze czy osoby, które mają czasowy problem z poruszaniem się. Niestety polskie miasta wciąż nie są przyjazne dla tych osób. Próbą odpowiedzi na ten problem jest projekt „Sopot dla wszystkich”.


W projekcie uczestniczyć będzie 30 mieszkańców Sopotu z czego połowę stanowić będą osoby niepełnosprawne ruchowo lub sensorycznie. Uczestnicy odbędą w grupach spacery ulicami Sopotu i zbadają miasto pod względem dostępności.


Projekt powstał z inicjatywy Gminy Miasta Sopot i jest przez nią finansowany.
O programie

Podstawowym celem programu jest kształtowanie aktywnych, młodych obywateli, którzy czują się współodpowiedzialni za kształt demokracji i nie oczekują, że wszelkie ich sprawy załatwi państwo, ale sami organizują się wokół swoich potrzeb, przekonań, pragnień. Ponadto celem programu jest pokazanie młodzieży z Pomorza możliwości do ich pozaszkolnej aktywności, zachęcanie do działania oraz pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu własnych zainteresowań i zdolności. Program adresowany jest do grup młodzieżowych i aktywnych młodych ludzi z województwa pomorskiego.