REHakcja - Niepełnosprawni w działaniu

czas trwania

2019-01-01 do 2019-12-31

miejsce

Gdynia, Polska

organizacja goszcząca

osoba odpowiedzialna

Sonia Zając

Pliki do pobrania

Brak

Projekt "REHakcja - Niepełnosprawni w działaniu" jest inicjatywą grupy młodych osób o różnym stopniu sprawności fizycznej, które chcą kształtować otaczającą ich rzeczywistość i mieć wpływ na sprawy ważne z ich punktu widzenia. 

Członkowie grupy spotykają się regularnie, żeby wspólnie planować i realizować działania, których celem jest wzrost wiedzy na temat niepełnosprawności wśród mieszkańców Gdyni. Inicjatywy realizowane przez młodych ludzi zmierzają również do zmiany stereotypowego postrzegania osób z niepełnosprawnościami oraz do wzrostu liczby relacji pomiędzy pełno i niepełnosprawną częścią społeczeństwa. 

Od stycznia do grudnia 2019 r. grupa planuje zrealizować 4 inicjatywy edukacyjne m.in. grę miejską oraz warsztaty na temat niepełnosprawności skierowane do różnych grup. 


Projekt finansowany jest z programu Europejskiego Korpusu Solidarności. O programie

Podstawowym celem programu jest kształtowanie aktywnych, młodych obywateli, którzy czują się współodpowiedzialni za kształt demokracji i nie oczekują, że wszelkie ich sprawy załatwi państwo, ale sami organizują się wokół swoich potrzeb, przekonań, pragnień. Ponadto celem programu jest pokazanie młodzieży z Pomorza możliwości do ich pozaszkolnej aktywności, zachęcanie do działania oraz pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu własnych zainteresowań i zdolności. Program adresowany jest do grup młodzieżowych i aktywnych młodych ludzi z województwa pomorskiego.