Warsztaty Międzykulturowe

Działanie zakończone

czas trwania

2010-04-20 do 2010-05-31

miejsce

Tr, Polska

28 maja 2010 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni odbyły się Warsztaty Międzykulturowe. W trakcie kilkugodzinnego spotkania jego uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat judaizmu, dowiedzieć się czym charakteryzuje się moda japońska oraz zaznajomić się z filozofią ubuntu. Odbyły się również zajęcia dotyczące Hiszpanii, tańca tureckiego i Islandii. Wszyscy chętni mogli zrobić także swoje drzewka szczęścia.

Warsztaty poprzedzone były cyklem spotkań z przedstawicielami mniejszości narodowych i etnicznych żyjących na terenie Trójmiasta. Poza tym uczestnicy projektu mieli okazję wziąć udział w szkoleniu z edukacji międzykulturowej.

Projekt współfinansowany z funduszy British Council.O programie

Podstawowym celem programu jest kształtowanie aktywnych, młodych obywateli, którzy czują się współodpowiedzialni za kształt demokracji i nie oczekują, że wszelkie ich sprawy załatwi państwo, ale sami organizują się wokół swoich potrzeb, przekonań, pragnień. Ponadto celem programu jest pokazanie młodzieży z Pomorza możliwości do ich pozaszkolnej aktywności, zachęcanie do działania oraz pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu własnych zainteresowań i zdolności. Program adresowany jest do grup młodzieżowych i aktywnych młodych ludzi z województwa pomorskiego.