Koncert multikulturowy

Działanie zakończone

czas trwania

2005-12-07 do 2005-12-08

miejsce

Gdynia, Polska

Europejski Tydzień Młodzieży, to przedsięwzięcie o charakterze ogólnoeuropejskim, organizowane z inicjatywy Komisji Europejskiej.
W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Młodzieży odbył się w Gdyni koncert w Klubie Muzycznym „Ucho”.

Podczas koncertu chcieliśmy zaprezentować i zachęcić młodzież do poznania alternatywnej muzyki pochodzącej z całego świata. Hinduskie rytmy, gra na sitarze i bębnach to tylko niektóre niespodzianki, które czekały na uczestników koncertu.

Wśród wykonawców znalazły się profesjonalne trójmiejskie formacje tj. Ikenga Drummers, Killer Drums & Sambapicante Co.Ltd., Latający Dywan oraz Trzeci dzień wiosny.
Poza tym zaprezentował się teatr ognia „Mamadoo” oraz młodzieżowy teatr „Lustra Strona Druga” z działaniem teatralno-plastycznym „Czaj starego samowara”.

Podczas całego trwania spotkania każdy z uczestników mógł obejrzeć wystawę przeprowadzonych projektów w ramach Europejskiego Programu „Młodzież”. Można było osobiście porozmawiać z wolontariuszkami ze Szwecji i Ukrainy i dowiedzieć się jak wyjechać na wolontariat za granicę.
Ponadto rozstrzygnięty został konkurs „Moje spotkanie z Europą”, w którym główną nagrodą był udział w projekcie międzynarodowym.O programie

Podstawowym celem programu jest kształtowanie aktywnych, młodych obywateli, którzy czują się współodpowiedzialni za kształt demokracji i nie oczekują, że wszelkie ich sprawy załatwi państwo, ale sami organizują się wokół swoich potrzeb, przekonań, pragnień. Ponadto celem programu jest pokazanie młodzieży z Pomorza możliwości do ich pozaszkolnej aktywności, zachęcanie do działania oraz pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu własnych zainteresowań i zdolności. Program adresowany jest do grup młodzieżowych i aktywnych młodych ludzi z województwa pomorskiego.