Zostań Wolontariuszem! Weź udział w projekcie „REHakcja – Niepełnosprawni w działaniu”

2018-02-05

Jesteś osobą otwartą, kontaktową i lubisz działać? Chcesz nauczyć się czegoś nowego, poznać ciekawych, i inspirujących ludzi i równocześnie zrobić coś pożytecznego? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś/aś twierdząco, zostań Wolontariuszem/ką w ramach projektu „REHakcja – Niepełnosprawni w działaniu”. Celem projektu jest aktywizacja społeczna osób niepełnosprawnych i ich integracja z osobami pełnosprawnymi.

Jako wolontariusz zaangażujesz się w działania grupy inicjatywnej. Członkami grupy będą wolontariusze oraz uczestnicy niepełnosprawni ruchowo i niewidomi/słabowidzący. Będziemy spotykać się raz w tygodniu i wspólnie wymyślać, planować i realizować działania na rzecz innych. Mogą to być inicjatywy społeczne, kulturalne lub edukacyjne. Twoim zadaniem będzie również wsparcie niepełnosprawnych członków grupy podczas wspólnych działań. Będziesz mieć również okazję do wzięcia udziału w serii szkoleń, podczas których nauczysz się jak pracować w grupie, efektywnie komunikować się, a także przekuwać pomysły w działania.


Spotkania grupy inicjatywnej odbywają się w poniedziałki od 16:00 do 18:00 w okresie od marca do grudnia z wyłączeniem wakacji (lipiec-sierpień).


Udział w projekcie ma charakter bezpłatny.

 

Zgłoszenia

Jeśli zainteresowała Cię nasza propozycja wyślij formularz zgłoszeniowy drogą mailową na adres sonia.zajac@cwm.org.pl W razie pytań, możesz skontaktować się z koordynatorką projektu Sonią Zając mailowo lub telefonicznie pod numerem (0 58) 620 24 80.

 

Informacje na temat poprzednich edycji projektu znajdziesz na stronie internetowej organizatora Centrum Współpracy Młodzieży www.cwm.org.pl


Projekt jest współfinansowany ze środków Gdyńskiego Centrum Zdrowia. 
Pliki do pobrania

formularz_rehakcja2018_791.docx


Działanie powiązane

"REHakcja - Niepełnosprawni w działaniu"