Keep calm and follow your passion!

Działanie zakończone

czas trwania

2019-10-21 do 2019-10-29

miejsce

Warzenko k/Chwaszczyna, Polska

Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży „Keep calm and follow your passion” było inicjatywą współpracującej z nami od kilku lat młodzieży o różnym stopniu sprawności fizycznej. 


W Warzenku na Kaszubach spotkało się 26 osób z Polski, Ukrainy, Rumunii, Gruzji i Słowenii, o różnym stopniu sprawności fizycznej. Podczas kilku wspólnie spędzonych dni młodzi ludzie skupiali się na tym, co ich łączy i interesuje. Każda grupa narodowa samodzielnie przygotowała i przeprowadziła warsztaty dotyczące pasji dla pozostałych uczestników. Zorganizowali m.in. warsztaty plastyczne, tworzyli animacje, grali w gry planszowe i RPG.
  Wszyscy podkreślali, że to doświadczenie pozwoliło im sprawdzić się w nieznanych sytuacjach, przełamać swoje bariery, zyskać nowe pasje i nawiązać ciekawe znajomości. Dzięki spotkaniu w międzynarodowym środowisku mieli okazję do tego, żeby porozmawiać o sytuacji osób z niepełnosprawnościami w różnych krajach europejskich oraz wymienić się swoimi doświadczeniami w zakresie regionalnych praktyk. Na koniec cała grupa zaangażowała się w przygotowanie wspólnej prezentacji podsumowującej wymianę, na którą zaproszone zostały osoby z lokalnej społeczności.


Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.
O programie

Organizujemy międzynarodowe spotkania młodzieży w Polsce i zagranicą. Młodzi ludzie mają okazję do rozwijania swoich zainteresowań, pracy w międzynarodowej grupie oraz nauki języków obcych.

Celem Programu jest edukacja międzykulturowa oraz rozwijanie aktywnych i otwartych młodych ludzi. Stwarzamy młodzieży możliwość poznania rówieśników z innych krajów, pokonania barier komunikacyjnych oraz przełamania uprzedzeń i stereotypów. Programu adresowany jest do aktywnej młodzieży w wieku 15-25 lat.