Let's cook

Działanie zakończone

czas trwania

2007-08-25 do 2007-09-02

miejsce

Gdynia, Polska

Międzynarodowa wymiana młodzieży "Let's cook" była spotkaniem grup z Egiptu, Jordani, Hiszpani, Litwy, Polski i Włoch.
Celem spotkania była przede wszystkim edukacja międzykulturowa, czyli poznawanie innych kultur, łamanie barier i stereotypów między uczestnikami.
Podczas wymiany uczestnicy poznawali swoje kraje poprzez tradycje związane z jedzeniem i kulturą jedzenia.
Kto przyrządza posiłki w innych krajach? A kto zmywa naczynia? Albo, dlaczego w niektórych krajach nie mówi się przy stole? Na te i inne pytanie dyskutowano podczas licznych warsztatów. Ponadto każdy z krajów zorganizował krótką lekcję nauki swojego języka oraz tańca narodowego, czego uwieńczeniem było wspólne odśpiewanie piosenek w kilku językach oraz pokaz tańca zorganizowany dla mieszkańców miejscowości, w której odbywała się wymiana.

Efektem wymiany będzie książka kucharska, w której zamieszczone zostaną przepisy na wszystkie potrawy międzynarodowe gotowane podczas spotkania.O programie

Organizujemy międzynarodowe spotkania młodzieży w Polsce i zagranicą. Młodzi ludzie mają okazję do rozwijania swoich zainteresowań, pracy w międzynarodowej grupie oraz nauki języków obcych.

Celem Programu jest edukacja międzykulturowa oraz rozwijanie aktywnych i otwartych młodych ludzi. Stwarzamy młodzieży możliwość poznania rówieśników z innych krajów, pokonania barier komunikacyjnych oraz przełamania uprzedzeń i stereotypów. Programu adresowany jest do aktywnej młodzieży w wieku 15-25 lat.