Together in the New Year

Działanie zakończone

czas trwania

2007-02-09 do 2007-02-17

miejsce

Starbienino k/Choczewa, Polska

Międzynarodowa wymiana młodzieży poświęcona była tematyce obchodów świąt Bożego Narodzenia. 30 młodych osób z Belgii, Gruzji, Polski i Ukrainy prezentowała swoje tradycje i obyczaje panujące podczas świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra.
Wspólnie ustrojono międzynarodową choinkę, oraz zorganizowano Wigilie.

Poza tym przedstawione zostały systemy edukacyjne każdego z krajów oraz prezentacje organizacji.

Na zakończenie projektu cała grupa zaprezentowała swoje kraje w gimnazjum w Wierzchucinie, gdzie uczniowie oraz pobliscy mieszkańcy mogli poznać kulturę Belgii, Gruzji oraz Ukrainy.

Projekt okazał się wielkim sukcesem, dlatego też kontynuację zaplanowano na wrzesnień, tym razem gospodarzami będzie Gruzja.O programie

Organizujemy międzynarodowe spotkania młodzieży w Polsce i zagranicą. Młodzi ludzie mają okazję do rozwijania swoich zainteresowań, pracy w międzynarodowej grupie oraz nauki języków obcych.

Celem Programu jest edukacja międzykulturowa oraz rozwijanie aktywnych i otwartych młodych ludzi. Stwarzamy młodzieży możliwość poznania rówieśników z innych krajów, pokonania barier komunikacyjnych oraz przełamania uprzedzeń i stereotypów. Programu adresowany jest do aktywnej młodzieży w wieku 15-25 lat.