Gry i zabawy sportowe mojego dzieciństwa

Działanie zakończone

czas trwania

2005-08-01 do 2005-08-10

miejsce

Tuchomie k/Bytowa, Polska

Gry i zabawy sportowe dzieciństwa, będące tematem międzynarodowego spotkania młodzieży, przywołały przyjemne wspomnienia, pozwoliły na integrację grup międzynarodowych, odkrywanie różnic i podobieństw pomiędzy sposobami spędzania wolnego czasu dzieci i młodzieży w krajach europejskich. W wymianie wzięło udział 40 osób w wieku 15-19 lat z Estonii, Litwy, Polski, Rumunii i Włoch.

Celem spotkania była edukacja międzykulturowa - zrozumienie różnic kulturowych między uczestnikami z różnych krajów.

Podstawowym elementem wymiany były warsztaty ‘Gry i zabawy sportowe mojego dzieciństwa’ oraz prezentacje krajów w całości przygotowane przez młodzież.O programie

Organizujemy międzynarodowe spotkania młodzieży w Polsce i zagranicą. Młodzi ludzie mają okazję do rozwijania swoich zainteresowań, pracy w międzynarodowej grupie oraz nauki języków obcych.

Celem Programu jest edukacja międzykulturowa oraz rozwijanie aktywnych i otwartych młodych ludzi. Stwarzamy młodzieży możliwość poznania rówieśników z innych krajów, pokonania barier komunikacyjnych oraz przełamania uprzedzeń i stereotypów. Programu adresowany jest do aktywnej młodzieży w wieku 15-25 lat.